• Hırdavatgani

Takım Çantanızda Neler Bulunmalı? Neden Bulunmalı?

Takım Çantanızda Neler Bulunmalı? Neden Bulunmalı?

Bir takım çantası, evinizin vazgeçilmezlerinden muhakkak birisidir. Bu takım çantaları, ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. En küçüğünün ve en büyüğünün içine neler koyabiliriz, onları sizlerle paylaşmak istiyoruz :Küçük bir takım çantasının içerisinde, genellikle belli başlı ürünler olmaktadır.

· Tornavidalar (Düz ve Yıldız)

· Çekiç (Eğer evinizin duvarlarında ,tablo vb. ürünleri asmayı seviyorsanız emin olun işinize çok yarayacaktır.)


· Pense (Duvarınıza bir çivi çaktınız ve yanlış yere çaktığınızı fark ettiniz, bu çiviyi duvardan çıkartmanız gerekiyor bunun için size pense gerekli olacaktır.)


· Yan keski (Yan keskiler, genellikle dar yerlerde bıçakla veya benzeri ürünlerle kesmekte zorlandığınız alanlar da kullanılır. Yan keskiler,çok fazla keskin olduğu için kesmek istediğiniz ürünü zorlanmadan kesmiş olacaksınız.)

· Duvarınıza asacağınız ürünler için ‘’Beton Çivisi’’ tercih etmeniz daha doğru olacaktır.(Pullu beton çivisi)

· Vida ve dübel bulundurabilirsiniz.


· Takım çantanızda bulundurmanız gereken en önemli ürün eldivendir.(Çalışırken ellerimizin kirlenmesini ve zarar görmesini istemeyiz.)

· Takım çantamızda bulunması gereken ürünlerden biride metredir. Evin her hangi bir yerinde ölçü alacağımız zaman işimize çok yarayacaktır.

Büyük bir takım çantasının içerisinde fazlaca yer olduğu için küçük takım çantasına göre çeşidi arttırabilirsiniz.

· Küçük takım çantasında bulunduracağınız ürünlerin aynılarını burada da bulundurabilirsiniz.

· Çeşit olarak ufak bir akülü vidalama koyabilirsiniz.(Yorulmadan vidalama yapmanızı sağlamaktadır.)

· Küçük bir darbeli matkap koyabilirsiniz.(Hem vidalama yapabilirsiniz hem de duvarınızda herhangi bir şey asmak için delik açabilirsiniz. Çiviler nadirde olsa duvarınızdaki sıvanızı patlatma olasılığı var ama matkapla delik deldiğinizde bu olasılık sıfıra düşecektir.)

· Eğer bir matkap almaya karar verirseniz mutlaka matkap uçlarını da alın bunun yanında vidalama uçlarını da alabilirsiniz.


· Evinizde tesisat ile sıkıntı yaşıyor ve ustaya gerek duymadan bunu halletmek istiyorsanız, bu takım çantasına bir fort pense ve ayarlı pense koymanız yeterli olacaktır.

· Tesisat işleri ile ilgilenecekseniz mutlaka sarım veya teflon bant almanızı tavsiye ederim.(Teflon bant ve sarım dediğimiz ürün su sızdırmazlık özelliğine sahip olmaktadır.)

· Az da olsa alçılar. Saten ve ya kartonpiyer olursa sizin için daha iyi olabilmektedir. (Evde oluşabilecek duvara çarpmalar da veya zedelenmelerde alçıyı hemen su ile karıştırıp duvara sürdüğünüzde birkaç saat içinde kurumuş ve tamir olmuş olacaktır.)


4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör