• hirdavatgani

Salon Dekorasyon FikirleriSalonların, tüm ev dekorasyonu için genel havayı belirleme özelliği vardır. Evin en büyük alanı olması ve misafirlerimizin en çok bu alanı göreceği düşüncesi boya seçiminden mobilya seçimine kadar her detayı etkileyebilmektedir. Duvar kağıdı ile hareketlendirmek,mobilya dizaynıyla fark yaratmak,daha geniş gösterecek renkler seçmek gibi bir çok fikir önerilebilir. Yaşam alanlarımız kendimizi en iyi ve en güvenli hissettiğimiz yerler olmalıdır. Eğer evinizi baştan ele almak istiyorsanız, renkler konusunda sizi yansıtan tercihler yapmanız ancak bu renkleri dengeli kullanmanız gerekir. Evin renklerinin sizi yansıtması önemli çünkü uzun vakitlerin geçirildiği yaşam alanlarında kişisel zevkleri ve ilgi alanlarını yansıtmanın en kolay yolu renklerdir. Günümüzde salon oturma grupları renk renk model model harika seçenekler ile tüketicilerin zevklerine ve tercihlerine sunuluyor. Salon oda takımı almadan önce ilk koşul odanın genişliği ve büyüklüğü ile ilgili net bir fikre sahip olmaktır. Alınacak eşyanın oda için tam ölçülere sahip olması ev dekorasyonunda temel kuraldır.

Büyüklü küçüklü birbirinden tamamen ayrı objeleri salonunuzun en güzel köşelerinde bulundurun. Bu salonda hareketlilik sağlayacak ve şık bir görünüm oluşturacaktır. Tarzınızı yakalayın ve hoşunuza gidecek aksesuarları odanıza dizmeye başlamalısınız.Özellikle salonda büyük duvar saatleri, tablolar, köşe çiçekleri, biblolar, küpler, canlı çiçekler, canlı avizeler gibi aksesuarların kullanımı salonda bambaşka bir hava yaratacaktır. Desenli mobilyalarla bir dekorasyon anlayışı yaratmak her zaman daha zordur. Çünkü desenler baskın karakterleriyle ev stilini domine edebilir ve sonuç her zaman istenildiği gibi olmayabilir. Çünkü desenler, renkler de işin içine girince hoş bir görünümden ziyade sıkıcı bir ortam yaratabilir. Salon dekorasyonu için önemli olan bir diğer ayrıntı ise halıdır. Eşyaların bütünlüğünü sağlayan ve odanın son şeklini veren halının seçimi eşyaların tarzı ile uyumlu olmalı ancak renkleri ile zıt olmalıdır.


Her şeyden önce salonunuz sizin renklerinizi yansıtmalıdır. Halı,mobilya ve tablolar da hem salonun enerjisini hissettirmelidir. Salonu hem boğmadan hem de daha sıcak dizayn etmek için her konuya hassasiyetle dikkat etmekte fayda var 😊

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör