• Hırdavatgani

OTO YIKAMA MAKİNELERİ NASIL SEÇİLİR ? SAĞLIKLI ARAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR ?

Türkiye’de 20 milyondan fazla araç olduğu bilinmektedir. Bu araçların çoğu ticari olmakla birlikte çok sayıda da kişisel araç bulunmaktadır. Araç sayısının bu kadar çok olduğu bir ülke bir oto kuaför sahibi olmak doğru ekipman ve kaliteli hizmetle başarılı bir yatırıma dönüşmesi son derece olasıdır. Bu blog yazısında oto kuaför sahibiyseniz ya da kendi araç bakımınızı kendi yapmaktan hoşlanıyorsanız ne tür oto yıkama makinelerine ihtiyaç duyacağınızdan nelere dikkat etmeniz gerekeceğinden bahsedeceğiz.Bir oto kuaför işletmesi açmayı düşünüyorsanız neler yapmam gerek, işletmede nelere sahip olmalıyım, insanlara nasıl hizmet sunmalıyım diye düşünüyorsanız öncelikli olarak bu konuda yeterince ve düzgün bir araştırma yapmanız gereklidir. Düşük bir bütçeyle kazançlı bir yatırıma dönüşme potansiyeli yüksek olan oto kuaför işletmesi açmadan önce doğru ve düzgün bir planlama, sağlıklı yatırımlar, mekan ve kullanılacak ekipmanlar kritik önem taşır.


Ekipmanlardan bahsederken nedir bu ekipmanlar, ne işe yararlar diye düşünüyorsanız, ekipmanlar derken, basınçlı araba yıkama makinesi, elektrikli süpürge, köpük püskürtme makinesi ve pasta cila makinesi gibi ekipmanlar bahsediyoruz. Biz yazıda daha çok oto yıkama makinelerinden bahsedecek olsak da bu ekipmanlar oto yıkama işletmelerinde mutlaka bulunması gereken ürünlerdir.


Dükkanınız için hiç elinizden düşürmeyeceğiniz basınçlı yıkama makinesinin seçimi çok önemlidir. Az miktarda suyla derin temizlik sağlayan yüksek basınçlı yıkama makineleri tercihi için günlük ne kar araç yıkama yapacağınız ya da hedeflediğiniz çok önemidir. Bu planlamaya bağlı olarak en düşük 150 bar ile 200 bar basınçlı oto yıkama makinesi tercihi yapılmalıdır. Oto yıkama için makinenin motorunun gücü ve barı çok önemlidir bir makinenin barı ne kadar yüksekse daha şiddetli tazikli su, çamurlukları ve aracı daha rahat temizler.Minimum bütçeyle etkili oto yıkama yapmak istiyorsanız Proter Pr2170 modelini denemenizi önerebilir. 2000 WATT motor gücü bulunan bu ürün saat 420 litre su sevkedebilir. Güçlü motoru sayesinde sabit 150 bar su gücü sağlar. Motoru ve makinenin verimli çalışmasını sağlayan su filtresi de mevcuttur. Makaralı istemi bulunan Proter PR2170 ile büyük otomobil türü araçları makaralı sistemi sayesinde çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Araç sahibi olarak da kendi evinizde çok etkili bir şekilde kullanabilen ürün, düşük maliyeti sebebiyle evlerinde rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bir oto yıkama ürünü olarak göze batar.

ENDÜSTRİYEL OTO BAKIMI


Bana endüstriyel çok dayanıklı ve sürekli iş yerinde elim ayağım olacak işimi daha ileri seviyeye taşıyacak bir basınçlı yıkama makinesi gerek diye düşünüyorsanız. 200 bar gücünde 7,5 hp motor gücüne sahip Lavor Tekna 4 2015 Basınçlı Yıkama Makinası ile tanışın, işinizi ileri seviyelere taşıyacak bu ürün, gün boyunca kullanımlarda etkili bir şekilde çalışır. 10 metre uzun hortumu bulunur ve tanzikli yıkama ve otomobil gibi yüksek araçalrda çok etkili bir çalışma sergileyebilirsiniz. LAVOR firması basınçlı yıkama, oto yıkama ve zemin temizleme gibi alanlara yoğunlaşarak endüstriyel ve profesyonel bakış açısıyla geniş ürün yelpazesi, bakım ve temizlik alanlarında kusursuz çözümler sunar.Araçlar da çokça vakit harcayan bir topluluk olarak araçlarımızın koltuklarında çıkarması çok kirler oluşabilir. İşinizi bir üst seviye taşımak isteyen oto bakım dükkanları, daha kaliteli hizmet verebilmek adına koltuk temizleme hizmeti sağlamaktadırlar. Koltuk yıkama makineleri, araç koltuklarını çok etkili yıkayabilme özelliklerinin yanı sıra vakumlu özellikleriyle halı ve ev halısı gibi halıları etkili temizleme uygularlar.İç bakımda etkili bir çalışma sağlayan LAVOR Kuru Köpük Koltuk Temizleme Makinesi ıslak ve kuru temizleme yapabilen profesyonel olarak dükkanlarda ve evde kendi arabanızın yanı sıra diğer ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. 2400W performansı olan ve vakum motoruna sahip bu ürünü araç bakım dükkanlarını ileri seviyeye taşır.


Araç bakım için kullanılacak kimyasal maddeler talebe göre yapılır. İster evinizde kendi aracınızda ister iş yerinizde olsun, Jant temizleme ya da torpido parlatmak için spreyler ihtiyacınıza yönelik kullanabilirsiniz. Etkili, parlak bir görüntüye kavuşacak olan aracınız araç temizliği yapıldığında fabrika çıkışlı gibi görünmesini her araç sahibi ister.KİMYASAL OTO BAKIM ÜRÜNLERİ


Uygun fiyatlarla aracınızı sağlık ve temiz bir görüntü yakalar. Handiron araç bakım ürünleri çok uygun fiyatlara sahip ve yüksek performans sağlayan ürünlerdir. Düşük maliyetli iyi bakım yapan bu ürünleri iş yerinizde ve evinizde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Handiron Torpido Temizleyici çok uygun fiyatlı profesyonel işlerinizde ve kendi araçlarınızda kullanabileceğiz bütçe dostu sağlık araç bakım ürünlerinden biridir.Araçlarımızın dış yüzeyleri parlak görünsün istediğimizde aracımızı cila ile parlatma işlemi yapılır. Cilalama uygulayacak bir el aleti ile WİNKEL alman markası çok kaliteli araç bakım ürünleri üreten bir firmadır. Otomativ sanayi ile tanınan bu ülkede winkel markalı ürünler bütçeye uygun fiyata ve çok üstün performans sağlarlar. Aracınızı çizmeden mükemmel işlem yapan Winkel Oto Cilası suyun bıraktığı izleri engeller. Fazladan bir enerji gerektirmez. İz yapmaz. Püskürterek mükemmel parlaklık elde etmek için mikrofiber bez ile silinir. Tüm yüzeyler için güvenle kullanılır. Islak ve kuru kullanılabilir.Bu blog yazısında oto yıkama dükkanı açmak istiyorsanız, başınçlı araç yıkama makinelerini seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden ve kısaca diğer hangi ekipmanlara ihtiyaç duyacağınızdan bahsettik. Ayrıcı kendi araç bakımınız yapmak istiyorsanız nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgiler sunduk. Araç sahibi olmak isteyen insanların çoğu aracı sahibinden alırken, aracın temizliğine ve bakımına çok dikkat eder. Sunumum harika ve yerinde olması satıcının pazarlıkta elini güçlendiren bir etkendir. Ayrıca günümüzde COVİD-19 dolayısıyla temizlik ve bakımların eksiksiz yapılması için bu dönemde en iyi hizmeti sunan işletmeler araç sahipleri tarafından tercih sebebi olacaktır.


ÜRÜNLERE GÖRSELİNİN ÜZERİNE TIKLAYARAK HEMEN SAHİP OLABİLİRSİNİZ.2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör