• hirdavatgani

Matkap Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Doğru matkap ile evde ya da atölye çevresinde birçok işin üstesinden gelmek mümkündür. Güç, hareketlilik ve ağırlık, matkap seçerken göz önünde bulundurulması gereken başlıca hususlar arasında yer alır. Bu noktada kullanım ihtiyaçlarına göre elektrikli(kablolu) veya şarjlı(kablosuz) özellikle matkap seçimi yapılabilir.

Elektrikli ve şarjlı matkaplar arasındaki tek fark, elektrikli aletlerin elektrik bağlantısı ile kullanılması, şarjlı aletlerin şarj edilerek Eğer uzun süreli kullanacaksanız fişe takılarak kullanılan elektrikli matkaplar tercihiniz olabilir. Eğer basit işlemler dışında daha çok sert zeminleri delmek üzere, daha profesyonel amaçlı bir matkap ihtiyacınız varsa, kablolu matkaplara yönelmek daha uygun bir seçim olacaktır. Fazla yüksek kapasiteli bir matkabın seçilmesi gereksiz maliyet oluşturacağı gibi düşük kapasiteli motor gücü bulunan matkaplarda ihtiyaçları tam olarak karşılayamaz. Bu yüzden de mutlaka bu hususa dikkat ederek, matkap seçiminin yapılması gerekir.



Şarjlı matkap diğer adıyla akülü vidalamalar hem sizlerin ve hem de profesyonel ustalar için delme ve vidalama amacıyla kullanılan makinalardır. Kablosuz olma imkanından dolayı daha rahat ve pratik olabilmektedir.Özellikle de kablosuz matkaplar da ‘Volt’ değerleri önemli faktörlerdir. Temel olarak 12 volt ile 18 volt aralığında değişen güç kapasitesine sahip olan modelleri mevcuttur. Bununla birlikte motor gücü kapasitesi ne kadar çok olursa, ihtiyaç duyacağı enerji değerlerinde de o denli artış olacağının göz önünde bulundurulması gerekir.


Şarjlı Matkap Akü Tipi, ev kullanıcı iseniz mutlaka lityum akülü tercih edebilmeniz de fayda vardır. Nikel aküler DIY kullanıcıları için önerilmemektedir. Aküler çabuk bozulmakta ve uzun süre çalışmadıysa başlamadan önce kesinlikle şarj etmeniz gerekmektedir. Alırken bir diğer noktamız; ''Amper'' makinenin içinde depolayabileceği güçtür. Amper ne kadar yüksek olursa çalışma süreniz o kadar uzun olur. Amatör/diy kullanıcılar için 1.5 – 2.0 amper aralığındaki makineler işinize yarayacaktır. Peki hangi markalar alınmalı? Bir çok ithalatçı veya distribütör firma kendi markasıyla yada yurt dışında isim yapmış markaları Türkiye’de satışa sunmakta.



Piyasadaki markaları ve kaliteli ürün satışı için online alışveriş sitemizden fikir alabilirsiniz;


https://www.hirdavatgani.com/




13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör