• hirdavatgani

Küçük Evler İçin Pratik DüşüncelerKüçük bir eve sahipseniz muhakkak büyük düşünmeniz şart! Küçük evlerde en sık karşılaşılan sorunlardan biri de aynı odaya sığdırılan farklı kullanım alanlarının birbirinden tam ayrılamamış olmasıdır. Bu durum odaları olduğundan daha düzensiz ve dar gösterebilir. Çözüm olarak farklı kullanım alanlarını birbirinden ayırırken farklı zemin döşemesi, farklı ışıklandırma ve farklı aksesuarlar gibi elementlerle ayrışımı sağlayabilirsiniz. Mekanı duvardan duvara dolduracak desensiz ve düz ayaklı bir model ideal. Döşeme konusunda sadelikten yana olmalısınız. Desenli ve iki renkli kumaşlar, ortamı her zaman kalabalık göstermektedir. Renkleri halıya saklayabilirsiniz.. Koltuğun genişliğiyle aynı ölçüde bir halı serilmesi ortamı daha sıcak göstermektedir. Eşyalardan küçük ebatlarda, ortada kalan halılar zemini daraltmaktadır. Berjer için yeriniz yok ise, hacimli sandalyeler çok daha havalı ve rahat bir görünüm oluşturmaktadır.


Aynı mekanda bulunan farklı iki kullanım alanını birbirinden ayırmak için iki alanı farklı ışıklandırmalar ile aydınlatabilirsiniz. Bu dekorasyondaki gibi bir ışıklandırma çözümü çok işinize yarayabilmektedir.


Küçük bir evde her noktaya bir formül bulmak şart. Manzara güzelse pencere önünde bir sedir, minder ve birkaç kırlentle oturma alanı yaratabilir ve evinizin daha sıcak görünmesini sağlayabilirsiniz. Sedirin altına kutu ve sepetler yerleştirip küçük depolama alanları yaratabileceğinizi de hatırlatalım. Bu basit tasarım, küt hatları ve düz ayakları sayesinde küçük evler için kurtarıcı diyebiliriz.


Aynı odayı birden fazla amaçla kullanacaksanız paravan ve perdelerden de yararlanabilirsiniz. Pratik bir kullanımı olan aynı zamanda hesaplı bir şekilde yaptırılan paravan perdeler size daha kullanışlı dekorasyonlar kazandırabilirsiniz.

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör