• hirdavatgani

Giyinme Odası FikirleriGiyinme odasının doğru tasarlanması hayatımıza kolaylık ve konfor katar. Doğru bir giyinme odası tasarımı için işlevsellik oldukça önemlidir. Aynı zamanda buranın tamamen kişisel alanınız olduğunu düşünürsek, kendi zevkinize göre dekore ettiğiniz, sizi yansıtacak bir alan yaratmanız; içinde kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Giyinme odanızın İşlevsel bir alana sahip olması, kıyafetleri daha doğru seçmenize yardımcı olurken,daha fazla yer almamasının da önüne büyük ölçüde geçmektedir.

Giyinme odalarında erkek ve kadınların ihtiyaçları farklı olacaktır. Mesela erkekler genelde takım elbise, pantolon, gömlek gibi kıyafetler giyerler. İşte bu kıyafetler için 90 cm kadar raflar yeterli olacaktır. Bir dolabı ikiye bilerek alt katı pantolon askılığı, üst katı ise gömlek askılığı olarak değerlendirebilirsiniz.


Kadınların kıyafet çeşitliliği oldukça fazla olduğu için giyinme odasında ihtiyaçları da fazla olacaktır;Uzun elbiseler, abiyeler için en az 160 cm bir uzun askı dolabına ihtiyaç vardır.Ara boy kıyafetler dediğimiz dizüstü elbiseler, paltolar gibi kıyafetler için de yaklaşık 120 cm bir askılık gereklidir.Gömlek, ceket gibi ürünler için eşinizde olduğu gibi 90 cm kadar dolap yeterli olacaktır.Bayanların katlanabilir kıyafetleri için 30 cm kadar raf aralıkları yeterli olacaktır.


Giyinme odanızın tasarımı kullanım tercihinize göre olmalı, kişisel alışkanlıklarınızı ve rahatınızı göz önünde bulundurarak dekorasyona başlamalısınız. Örneğin askı alanı, çekmece ve açık raf sayılarını; kıyafet ve aksesuarların konumlandırılmasını rahatça ulaşabileceğiniz biçimde planlamalısınız. Giyinme odasında dolaplar mutlaka yerden tavana kadar olmalıdır. Bu sayede odanın her yerini değerlendirirsiniz.Üst katlara yetişemeyeceğinizi düşünüyorsanız kayar merdivenler kullanabilirisiniz. Ancak mutlaka ki kullanmadığınız eşyalar olacaktır. bu eşyaları yukarılara koyabilirsiniz.Açık askı ve raf sistemleri ile daha az yer kaplayan üniteleri yatak odanızın bir köşesinde konumlandırarak dolap koyamayacağınız kadar küçük yatak odalarında daha ferah bir giyinme alanı yaratabilirsiniz.


8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör