• Hırdavatgani

Garaj da Neler Bulundurabiliriz?


Evinizin altında bir garajınız var ve içerisine neler koyacağınızı düşünüyorsunuz. Hadi birlikte neler gerekli inceleyelim.

Garajınızın olmazsa olmazlarından büyük bir takım çantası bulundurmanız gerekli çünkü evinizde ihtiyacınız olabilecek, bütün ürünleri içinde olabileceği büyüklükte olması gerekiyor.

Bu takım çantasına neler koyabilirsiniz?

· Yıldız tornavida

· Düz tornavida

· Pense

· Yan keski

· Fort pense

· Çekiç

· Falçata veya maket bıçağı


Bu ürünlerin sizin için vazgeçilmez olması gerekiyor.

Bunların yanına ek olarak ekleyebileceklerinizi zevkinize ve bütçenize göre ayarlayabilirsiniz.

· Akülü veya elektrikli vidalama

· Akülü veya elektrikli matkap (Matkaplarda genellikle elektrikliler tercih edilmektedir. Akülü matkaplar şarj ile çalıştığı için siz fark etmeden şarjı bitebilmektedir. Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen matkaplardan ‘’Makita Hr 2470’’ modelini size gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliriz.)

· Eğer garajınızda ahşap gibi hobi işleri ile uğraşacaksınız bunun ile ilgili setleri almanız gerekmektedir. Mesela freze , dekupaj , daire testere vb. ürünleri bulundurmanız gerekir. Çünkü ahşabınıza zarar vermeden kesebilmeniz için.

· Mutlaka aracınızı yıkamanız için bir araç yıkama makinanız bulunmalıdır.


· Bu ürünleri her zaman prize yakın yerlerde kullanamayabilirsiniz bunun için mutlaka bir uzatma kablosu bulundurmanız gerekmektedir.

Eğer aracınıza değer veren ve kimsenin sizden daha iyi yıkayacağını düşünmüyorsanız ve dip köşe aracınızı yıkamaktan keyif alıyorsanız size önerimiz;

· Bir araç standı almanızı tavsiye eder ( Bu stant sayesinde aracınızı kriko ile kaldırarak lastiklerini yerden kesebilirsiniz . Lastiklerinizi söküp arkalarını da yıkabilirsiniz.


· Bunun yanında size güçlü bir süpürge lazım olacaktır.(Aracınızın içindeki en ince tozları dahi alması gerekmektedir. Standart bir yıkamacıdan sizin bir farkınız olmalı)

· Eğer bir tezgah isterseniz, hem takımlarım içerisinde olsun hem üzerini rahatlıkla kullanabileyim, gerektiğinde bazı takımlarımı asabileyim diyorsanız eğer size önerim tezgahlı takım dolabı olacaktır.

· Tezgahlı takım dolabını tercih ederseniz akülü vidalamanızı şarj etmek için daha doğru bir yer yaratılmaktadır. Dolap ve çekmece bölümü sayesinde elektrikli veya akülü el aletlerinizi bunun içinde bulundurabilir ve muhafaza edebilirsiniz.

· Eğer evinizin bir bahçesi varsa bahçe malzemelerinizi de koyabilirsiniz. Mesela çim biçme makinanızı , küreklerinizi , kazmalarınızı , tırmıklarınızı vb. bahçe ürünlerinizi koyabilirsiniz.Garajınız için önemli konulardan bir tanesi de aydınlatmadır. Kapılarınız açık iken bile içerisi aydınlık olması büyük avantaj ve gerekliliktir. Bunun sebebi ise siz aracınızın başında bir iş yapıyorken karanlık olup işinizi engellememesi için.

Eğer bir hobi garajı kurmak istiyorsanız size tavsiyem:

- Hiçbir masraftan kaçınmamak. Çünkü bu sizin garajınız ve yeri geldiğinde aracınızı çekeceksiniz yeri geldiğinde aracınız ile uğraşacaksınız yeri geldiğinde aracınız harici hobileriniz ile uğraşacaksınız o yüzden burada kullanacağınız ürünler ve ihtiyacınız olan ürünler oldukça önemli olmaktadır.

- Garajınızda açık renkleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bunun sebebi açık renkler her zaman için mekanı daha geniş göstermektedir.

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör