• hirdavatgani

Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Beyaz eşya seçimi yaparken, kullanım alanlarına ve beyaz eşyanın işlevselliğine odaklanmak gerekir. Kullanacağınız alan büyüklüğü, duracağı mekan özellikleri çok önemli olup seçiminizde size yol gösterecek kriterler olacaktır.

Bulaşık makinesi alırken öncelikle alacağınız makinenin çok programlı olmasından ziyade ihtiyacınızı görecek programların mevcut olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bulaşık yıkama makinelerinin; A, A+, A++ enerji sınıflarına uygun olması gerekir. Böylelikle enerjiden tasarruf edebilirsiniz. Bulaşık makinenizde kısa programlar yer almalı enerji tasarrufu ve su tasarrufu olmazsa olmaz, sepetler farklı yıkanabilmeli az veya fazla yük seçenekleri olmalı, bardakları çizmemeli.


Çamaşır makinesi alırken hızlı yıkama programı ve ön yıkama programlarının olduğundan emin olun. İhtiyacınıza göre çamaşır makinesinin yıkama kapasitesi ve sıkma devri de diğer dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor.

Deterjan bölümünün sağlam olduğundan emin olun. Su sızdırıp, sızdırmadığını ve deterjan artığı bırakıp, bırakmadığını kontrol ederek tercih yapabilirsiniz. Çamaşır makineniz enerji sınıfı iyi, kapasitesi yüksek eğer yeriniz yoksa kurutma fonksiyonlu ve ya yüksek devirde kurutmalı özelliklerde olması sizin için büyük avantaj sağlamaktadır.


Buzdolabı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise; saklama süresi. Herhangi bir elektrik kesintisinde sorun yaşamak istemiyorsanız, buzdolabınızı alırken öncelikle saklama süresine dikkat etmelisiniz. Buzdolabınız düşük enerjide no-frost doğal ürün koruma fonksiyonlu ve kullanacağınız alan için maksimum litre kapasitesinde olması da yine büyük avantaj sağlamaktadır.


Fırın alırken en önemli nokta temizlikteki kolaylık! Fırın ve ocak bölümlerinin kolay temizlenilebilir olmasına dikkat etmelisiniz. Cam kapaklı fırınlar, yemek yaparken ısı kaybını önler. Yemek pişirme esnasında size pratiklik kazandırır. Fırın ve ocak setlerinin ısı yalıtımının iyi yapılmış olması gerekmektedir.


Beyaz eşya seçerken firmaların katalogları iyice incelenmeli farklı firma katalogları ile kıyaslanmalı ve özellikle teknik kullanım bilgisini doğru, yalın bir halde verebilenleri tercih etmek lazım. Teknik hizmet ağını iyi sağlayan, garanti kapsam ve süreleri uzun olan, enerji tasarrufu yapabilen, ihtiyacı eksiksiz karşılayacak ürüne sahip olan, doğayla dost olan, yedek parçası kolay temin edilen ve ekonomik olan makine markalarını seçmeniz sizin için daha dayanaklı olacaktır.14 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör