• Hırdavatgani

Batarya(Eviye-Armatür) Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Güncelleme tarihi: 4 Eki 2020

Su hayatımızda büyük bir önem taşıyan, günlük yaşantımızda temel ihtiyaçlarımı görmemizde kritik bir rol oynar. Suyun öneminin farkındalığının gittikçe arttığı günümüzde, suyu kullanmayı bilmek çok önemlidir. Giderek artan su ihtiyacı ve tatlı suların azalması ile birlikte suyu bize sağlayan armatürlerin ve aracı olan musluk ve eviyelerin güçlü, kaliteli ve fonksiyonel olanlarını daha çok tercih eder olduk.


Armatür, Batarya ve Eviye satın almadan önce neye ihtiyacınızı olduğunu bilmek çok önemlidir. Nerede ve ne için kullanacağınız sorusuna getirilen çözümler, birbirinden çeşitli olan bu araçları tercih etmemiz de seçim yapmamızda çok önemlidir. Örnek vermek gerekirse: Mutfak bataryası seçerken eviyenize uygun batarya seçmek gerekir.Tek yada çift göz eviyelerin farklı batarya modelleri bulunmaktadır. Bu teknik özelliği atlayarak batarya seçtiğinizde montajı ve kullanımı ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.


Batarya ve musluğun nerede kullanılacağını belirlemek çok önemli demiştik. Çünkü musluk ve eviyeler kullanım amaçlarına göre üretimi yapılan araçlardır. Örneğin banyo için üretilen batarya ile mutfak için üretilen bataryanın kullanımında ve teknik özelliklerinde farklılıklar vardır.Batarya seçiminde ilk dikkat etmeniz gereken husustur.Günümüzde banyo musluğu olarak genellikle hem sıcak hem de soğuk çıkışı olan ve uzun vadede kendini yıpratmayan estetik .Duş başlığı ile entegre olan bilen musluklar tercih edilmektedir. E.C.A firmasının üretmiş olduğu bataryalar, harika tasarım konseptleriyle ön plandadır. Her biri kaliteli ürünler olan batarya muslukları E.C.A garantisi taşırlar. E.C.A Ürünümüz Eca Delta Mix Banyo Bataryası paslanmaz,kir tutmaz ve neme karşı dayanıklıdır. Krom kaplamadır.

Başlık olarak ise Banyo Vera Vit Mono Sürgülü Duş Seti-Takımı tercih edilebilir. Paslanmaz, neme karşı dayanıklı metaryellerden üretilmiştir.Piyasadaki yüksek rakamlara rağmen hirdavatgani'de en uygun fiyatla sahip olabileceğiniz ürünümüz, Tema güvencesi altındadır.


Lavabo bataryalarının sıcak ve soğuk su akışı olması ve sıcağa karşı güçlü olması çok önemlidir. Lavabo bataryaları, ister mutfak lavabosu ister, banyo lavabosu seçilen armatür ve musluğun kaliteli, kir tutmayan paslanmaz özellikler taşıma gerekmektedir. Evdeki sağlığı ve düzeni yansıtan duygusal bir işlevi bulunmakla birlikte, su tasarrufu sağlaması ve damlama yapmayacak kalite olmaları gerekmektedir.

Lavabolarda özellikle mutfakta kullanılan Kuğu eviyeler ve modern tasarımlı eviyeler kullanılmaktadır. Kuğu eviye tarzı mutfaklarda sıkça tercih edilir. Ürünümüz Ar Fia Tek Gövde Eviye Bataryası ECA AR'ın Fia eviye bayaryasına sahiptir ve krom kaplamadır.

Kir tutmaz, paslanmaz ve neme karşı dayanıklıdır. Ürünün 5 yıl garantisi bulunmaktadır. Kalitesini görüntüsüne yansıtan bu ürüne hemen sahip olabilirsiniz.


Daha modern tasarımlı minimal bir yaklaşım düşünüyorsanız ve evinizdeki lavabolarda farklı yaklaşımlarınız olabilir. Bataryaların antibakteriyel olması çok önemlidir. Özellikle günümüzde COVID-19 sebebiyle, bataryaya veya muslukların bakteri tutmaması ve biriktirmemesi önem taşır.

Suyun basıncını ve kontrolü tek bir kolla halletmek isterseniz.

Sıhhi tesisat malzemeleri ve aksesuarları sektörü, son yıllarda teknolojik gelişmelerle birlikte ürün çeşitliliğini iyiden iyiye arttıran AR firması ürünlerdeki estetiği arttırmakla birlikte mutfak ve banyo konseptleri üreterek, ürünlerindeki çeşitliliği arttırdılar. Ürünümüz Eviye Bataryasının Moni modeli şık bir tasarıma sahiptir.Zarif ve modern görünümü ile şıklık katar ve antibakteriyel bir üründür.
Daha önce de bahsettiğimiz gibi, musluk ve armatür seçimi neyi nerede kullanacağına göre değişir. Örneğin Kuaför tarzı işletmeler eviye tercihlerinden daha bataryanın kolay hareket edebiliyor olması önem taşır. Bu tarz işletmeler sürekli olarak saç yıkama uygulaması yapar. Bu yüzden batarya kaliteli ve dayanıklı olmalıdır. Spiralli eviyelerin tercih edildiği bu işletmelerde, eviyelerin bakteri tutmayan bir yapısı olması büyük bir önem taşır.

Ürünümüz Eda Rose Mix Spiralli Eviye Bataryası neme ve rutubete karşı dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Eda Rose Mix Spiralli Eviye Bataryası'nı evde, kuaför ve bakım salonlarındaki lavabolarda sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Dekorasyon ile bataryanın bir uyum içinde olmasını istiyorsanız tasarımın belirlenmesi sizin için önemli tercih etkenlerinden birisidir.Tasarımları basit bir şekilde ayıracak olursak modern ve klasik tasarımlar olarak iki belirgin kategori mevcuttur.Modern tasarımlar kullanışlılık üzerine dayalı ve sade görünüme sahip tasarımlardır.Klasik tasarımlar ise retro havasının yaratılması durumlarında tercih edilmektedir.Banyosunda Türk Hamamı havasını yaratmak isteyen kullanıcılar altın görünümlü banyo bataryası tercihinde bulunabilirler.Bu tasarımların kendi has teknik özellikleri vardır.Dönemin havasını yaratmak için bazı modern özelliklerden yoksun olabilirler.Birbirinden çeşitli Banyı&Vitrifiye ürünlerini görmek, evinize ve ya iş yerinize ürünleri görmek için resme tıklayabilirsiniz.

Denize yakın yerlerde oturanların batarya seçerken korozyona karşı olan dayanıklılığa dikkat etmeleri gerekmektedir.Bu bataryanızı daha uzun ömürlü ve sağlıklı olarak kullanabilmeniz için önemlidir. Krom ve nikel kaplı yüzeylerde biriken tuz parçacıkları korozyona neden olacaktır.
Daha farklı ürün modeller arıyorsanız. Sitemizde bulunan birbirinden farklı modelde eviye musluk ve bataryaları görsellere tıklayarak görebilirsiniz.


264 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör