• hirdavatgani

Balkon Dekorasyonu


Yazın keyfini sürdürdüğünüz balkonunuz varsa, bu keyfi kış aylarında da sürdürebilirsiniz. Kış aylarında kullanamadığınız balkon, ya da terasınızı çatı ve pencere sistemleriyle kapatarak bir kış bahçesi yapabilirsiniz.Günümüzde ısı yalıtımlı olarak tasarlanan çatı ve pencere sistemleri, bu alanları rahatlıkla kışın da değerlendirilmeyi mümkün hale getiriyor. Küçük ya da büyük metrekareli alanda dilediğiniz gibi bir kış bahçesi kurgulayabilirsiniz. Öncelikle balkonunuza ve hayata geçirmek istediğiniz dekorasyon stiline uygun bir renk seçmelisiniz. Diğer alanlarda olduğu gibi küçük balkon dekorasyonu yaparken de duvarlarda açık renkleri tercih edebilirsiniz. Yılın trendleri açık yeşil, açık mavi, mercan gibi doğanın yansımasını sunan renkler öncelikli tercihleriniz olabilir.


Zeminler de alanın şıklığı konusunda oldukça etkilidir. Bu konuda uzun ömürlü bir alternatifi değerlendirmek istiyorsanız elbette tercihiniz seramiklerden yana olmalıdır. Bu yıl özellikle parke görünümlü seramikler daha fazla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra çini desenli, damask desenli seramiklerde balkonunuz için uyumlu ve hareketli olacaktır. Fakat bizlerin tercihi mat seramikten yanadır.Çünkü parlak seramikler balkon yıkandığında kayma riski daha yüksek olacağı için mat seramik tercih etmeniz daha iyi olabilmektedir.


Yemek yiyebileceğiniz bir kış bahçesi istiyorsanız, ihtiyacınıza uygun bir masa ve sandalyeleri alanınıza göre seçmelisiniz.Zevkinize ve alanın büyüklüğüne uygun balkon mobilyaları alarak evinizin bu bölümünü daha keyifli zaman geçirebileceğiniz bir hale getirebilirsiniz. Balkon sehpaları, masalar, sandalyeler vb. Ayrıca kış bahçenizi yaptırırken, açılır kapaklı bir sistem olmasına özen gösterin. Yaz aylarında da rahatlıkla kullanabilmeniz için açılır kapaklı sistem işinize yarayacaktır. Böylelikle bu alanı yaz-kış değerlendirmiş olursunuz.


Balkon aydınlatması için balkon duvarına monte edeceğiniz aplikler ise en uygun seçimlerden. Tabii bunların yanı sıra son yıllarda oldukça popüler olan ve enerjisini güneşten alıp elektrik tasarrufu yapmanızı sağlayan solar aydınlatma ürünleri de değerlendirebilirsiniz. Duvarları tablolar ya da raflarla süslemeyi düşünebilirsiniz. Rafların üzerine yerleştireceğiniz küçük sukulent saksılarının alanı güzelleştireceğinden emin olabilirsiniz.10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör