• hirdavatgani

Bahçe MakaslarıAğaç ve fidan budama özellikle yukarı kısımlarına erişmeniz ya da aşağılara uzanmanız gerektiğinde bahçeciliğin en zorlu işlerinden biri olabilir. İşleri daha da kolaylaştırmak için bahçe makaslarını boyutlarına göre kullanımı kolay hale getirebilirsiniz. Budama Makasları, dayanıklı ve uzun ömürlü olmalarının yanı sıra hafiflikten ödün vermez ve en iyi kesme performansını sunar. Kaliteli malzemelerden üretilen ve en yenilikçi özelliklere sahip budama makasları zahmetsiz olmasının yanı sıra hassas kesim sonuçları verir. Budama Makasları hem hassas, hem de güçlüdür ve bahçenizdeki tüm budama işini kolay ve rahat hale getirir. Ağaçların büyüklüğü, bitkiler veya güller hakkında konuştuğumuzda, düşündüğümüz ilk bahçe aracı budama makasıdır. Neredeyse mükemmel bir yara izi bırakmadan küçük dalların temiz ve açık kesilmesini sağlar. Budama aletleri, ister hobi ister amatör ister profesyonel olsun, bahçıvan için vazgeçilmez bir araçtır. 

Düzenli olarak kullanacaksınız, bu nedenle daha iyi kullanım rahatlığı için elinizde ve mümkün olduğunca birlikte olması gerekir. Aletin iyi bir tutuşa sahip olması gerekmektedir.


Hangi makas boyutunu seçmeliyim?


Dikkate alınacak ilk şeylerden biri, doğal olarak elinizin büyüklüğüdür, bu nedenle seçtiğiniz budayıcının büyüklüğüdür. Ancak bu kriter sıklıkla unutulur veya ihmal edilir.

Budama makası ebatları 18 ila 25 cm arasında değişir, size uygun ebatta bir budayıcı bulmak, daha kolay kavramanızı sağlayacaktır. Gül çalılarınızı budamaktan bahçedeki meyve ağaçlarınıza veya çalılarınıza, budama makaslarınızın ağırlığı, hissedebileceğiniz yorgunluktan ve bileğinize uygulanan kuvvetten çok uzak olmayan bir rol oynayacaktır. Bir modelden diğerine çok büyük farklılıklar gösterebilir ve kullanım rahatlığını açıkça etkiler.


Örs budama makası


Sadece kesme işlevini sağlayan kesme bıçağı hareketlidir. Karşı kısma dayanır, düzleştirilmiş bir kısma sahip olan ve destek görevi gören örs adı verilen sabit bir karşı-bıçak. Kesim, daha büyük çaplı dallar kesilse bile, daha az belirgindir ve bitkinin liflerini ezer.

Örs budayıcı bu nedenle kuru veya sert ölü odunlar için ayrılmıştır.


Anvil Tip budayıcı


Bu budayıcı, birbirine bir çift makas şeklinde kayan iki hareketli bıçaktan oluşur.


Bahçedeki ihtiyaçlarınıza göre sağlam ve verimli kullanışlı ve konforlu bir araç bulmak için online satış sitemizi tercih edebilirsiniz.https://www.hirdavatgani.com/6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör