• hirdavatgani

Bahçe Dekorasyon ÖnerileriHerkesin hayal ettiği ve kafasında tasarladığı bir bahçe tarzı vardır. Bir çoğumuz bol yeşillikli bir bahçe hayal eder, bir çoğumuz ise havuzlu bir bahçe hayal eder. Hatta bahçe alanı büyük ise her ikisini bir arada düşünmekteyiz. Dekorasyonlar hem eğlenceli anlar yaşamamıza hem de yaşam alanlarımızı iyileştirmemize büyük katkı sağlamaktadır. Bahçe işleri, ekim/dikim, dekorasyon, peyzaj, hasat gibi bir çok içeriği bahçeleriniz de,istek ve arzunuza göre şekillendirebilirsiniz. Bahçe dekorasyon anlamında neler yapabileceğimizi birlikte inceleyim.- Örneğin klasik bir bahçe oturma alanı düşünüyorsunuz. Bunun için öncelikle bahçe mobilyalarını tercih etmeniz de fayda var. Bahçe mobilyaların da bambu tercih etmeniz,hem şıklık açısından hem de yeşil çimenlerin üzerinde oldukça dikkat çekici ve konforlu olacaktır. Bambu malzeme bahçeler için en ideal ve kullanışlı mobilyaların başında geliyor çünkü hem dış mekan koşullarına dayanıklı hem de oldukça hafif yapıları ile kolaylıkla yer değiştirme olanağına sahiptir. Şık bir bambu takım ardından, hamak veya armut salıncaklarla ortamın dokusunu hareketlendirebilirsiniz. Bahçenin formuna ve büyüklüğüne uyum sağlayacak doğru ve konforlu mobilyaları tercih ederek yaz ve bahar aylarında hiç ayrılmak istemeyeceğin kadar güzel, rahat, pratik ve kullanışlı bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.
-Bahçenin keyfini soğuk havalarda bile çıkarmaya devam edebilmeniz için bir diğer önerimiz şömine. Bahçenizde size sıcacık ve otantik bir görünüm katacak dekorasyon önerisi olabilmektedir.Bahçenizde şömine kullanırken farklı stillere göre birçok şömine seçeneğiniz oluşturmanız mümkün. Bahçenizde barbekü keyfi yapma fırsatını sağlayabilirsiniz. Eğer bahçeniz de yeterli bir alanınız yok ise diğer bir seçeneğimiz portatif mangal,mekanizmalı mangal tercih edebilirsiniz. Yer kaplamamak ile beraber daha pratik olabilmektedir.


-Bahçeniz de bir değerli dekorasyon önerimiz ise aydınlatma. Bahçenizin aydınlatmasını, ağaçlar ve bitkiler yardımıyla daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Bahçenin güzelliğini gece de ortaya çıkaran bu ışıklandırmalar giderek tutulan konular arasında yerini almaktadır.
-Eğer geniş bir bahçeye sahipseniz bir bölümünü organik ürünler elde etmek için sebze ve meyve yetiştiriciliğine ayırabilirsiniz. Böylelikle hem organik ürün elde ederken, hem de bahçenizde şık bir görüntü elde etmiş olursunuz.


-Bahçe dekorasyonu ürünleri, bahçenin görünümünü tamamıyla değiştirecektir. Az sayıda eşya ile de çok farklı bir görüntü yakalamanız mümkün olacaktır. Hayvan heykelleri tercih ederseniz, yerleştirmek sizler için daha kolay olacak ve estetik bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Bahçeleriniz sizin için en sakin alanlar olmalıdır. Temiz hava ve uğraşabileceğiniz bir kaç aktivite ile sizler de kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.Sağlıcakla kalın..15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör